Mechatronikai technikus
Specializált gép- és járműgyártás ágazat képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul. Magas automatizáltságú termelőberendezés, berendezéscsoport hibameghatározását végzi, a hidraulikus, pneumatikus, IT vezérelt villamos rendszerekben hibajavítást végez.
Ajánlott minden fiatal számára, aki érdeklődik a mechatronikai berendezések (gépész, villamos és IT) területek iránt, szeret szerelni, javítani.
KOMPETENCIAELVÁRÁS
Műszaki érzék, gyors, felelősségteljes döntéshozatal, rendszerszemlélet, csapatmunka, felelősségtudat.
A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ
- mechatronikai berendezések, gépek, gépsorok építését, üzembehelyezését, üzemeltetését, karbantartását és javítását végzi;
- munkája során a műszaki dokumentáció, a gépészeti összeállítási rajzok, a villamos, pneumatikus és hidraulikus kapcsolási rajzok alapján a berendezések elektromos és gépészeti részeit építi össze;
- a zavartalan üzemvitelhez szükséges beállításokat elvégzi;
- feltölti a vezérlőprogramokat, azokat szükség szerint beállítja;
- üzemzavar esetén a rendelkezésre álló dokumentáció alapján, műszeres vizsgálatok segítségével hibabehatárolást végez;
- a szükséges alkatrészek, alkatrészcsoportok, javításával, cseréjével, beállításával elhárítja az üzemzavarokat.
ISKOLASPECIFIKUS INFORMÁCIÓK A KÉPZÉSHEZ
Képzés neve: Mechatronikai technikus
Azonosító: 5 0714 19 12
Tagozat/Típus: nappali, felnőtt
A mechatronikai technikus mechatronikai berendezések, gépek, gépsorok építését, üzembehelyezését, üzemeltetését, karbantartását és javítását végzi. Munkája során a műszaki dokumentáció; a gépészeti összeállítási rajzok, villamos, pneumatikus és hidraulikus kapcsolási rajzok alapján a berendezések elektromos és gépészeti részeit összeépíti, azokon a zavartalan üzemvitelhez szükséges beállításokat elvégzi. Feltölti a vezérlőprogramokat, azokat szükség szerint beállítja. A megfelelő karbantartási dokumentáció, utasítások alapján rendszeres karbantartást végez. Üzemzavar esetén a rendelkezésre álló dokumentáció alapján, műszeres vizsgálatok segítségével hibabehatárolást végez. A szükséges alkatrészek, alkatrészcsoportok, javításával, cseréjével, beállításával elhárítja az üzemzavarokat. Ráépülő képzés elvégzése után erősáramú berendezést kezelhet és szerelhet.